Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s