Budowa sztachetki plastykowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na to oraz komunikowania tego faktu do urzędu wyjąwszy szczególne wypadki.

Stawianie balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę oraz komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz szczególnych przypadków.

Sztachety z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie przekraczające wysokości 2,2 m wznoszone pośrodku dwoma sąsiednimi działkami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to także ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów przy drogach prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plot PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu winno określać gatunek ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego montażu oraz planowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy doczepić oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych oraz jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do konstrukcji ogrodzenie z PCV na plot i bramkę ogrodzeniowa potrzebne są specjalne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu można rozpocząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, jak zamierzane ogrodzenie z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest niezgodne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W przypadku kiedy przewidywane balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetekprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s